Komunikacja lokalna w Serocku

Jeśli nie posiadasz własnego auta bądź z jakiegoś powodu nie możesz z niego skorzystać, między miastami w gminie Serock takimi jak Serock, Jachranka czy Borowa Góra możesz poruszać się bez najmniejszego problemu. Poniżej przedstawiamy listę środków transportu, z których możesz skorzystać.

Lokalna Komunikacja Autobusowa

W roku 2015 uruchomiono program Lokalnej Komunikacji Autobusowej dostępnej dla każdego mieszkańca gminy Serock oraz turystów odwiedzających miasto.

Cennik

Za bilety jednorazowe trzeba zapłacić 3.0 złote za bilet pełny oraz 1.5 złotego za przejazd ulgowy.

Cena biletów miesięcznych to 50 złotych za bilet normalny oraz zaledwie 25 złotych za bilet ulgowy dla seniora bądź ucznia szkoły zaś posiadacze "Karty Serocczanina" z komunikacji lokalnej mogą korzystać bezpłatnie.

Linie

 • Linia 1: Serock - Serock (przez Marynino, Dębe, Marynino); Linia 2: Serock - Serock (przez Zegrze, Jachranka, Dębe, Zegrze)
 • Linia 3 i 4: Legionowo - Serock - Wierzbica - Gąsiorowo - Kania Nowa - Serock
 • Linia 5 Serock - Dębe - Legionowo
 • Linia 6 Serock - Legionowo PKP
 • Linia 6N Serock - Zegrze Osiedle - Legionowo PKP
 • Linia 7 Serock - Legionowo Centrum Komunikacyjne (przez Wieliszew, Starostwo Powiatowe)
 • Linia 8 Dębe - Legionowo Centrum Komunikacyjne (przez Wieliszew, Starostwo Powiatowe), Legionowo Centrum Komunikacyjne - Dębe (przez Starostwo Powiatowe, Wieliszew)
 • Linia 1A, 2A - weekendowa

Przystanek autobusowy

Do lokalnych miejscowości takich jak Wieliszew, Jachranka, Dębe, Marynino można bez problemu dojechać małymi busami, jeśli jednak chcemy dostać się z Serocka do Warszawy albo do Pułtuska, najlepiej udać się na jeden z dostępnych w Serocku przystanków autobusowych i skorzystać z komunikacji PKS.

Przystanki PKS znajdują się w Serocku na ulicach:

 • Przystanek Autobusowy ulica. Warszawska, Serock
 • Przystanek PKS w Serocku na ulicy Pułtuskiej przy cemanrzu na przeciwko Biedronki
 • Przystanek na ulicy Pułtuskiej na przeciwko szkoły i Ochotnicznej Strazy Pożarnej w Serocku

Na Stopa

Z miasta do miasta podróżować można także na tak zwanego "stopa". Jest to rozwiązanie proponowane szczególnie jeśli nie chcemy płacić za transport bądź aktualny cennik przewozów po prostu nam nie odpowiada. W takim wypadku wystarczy udać się na któryś z wymienionych powyżej przystanków, wyciągnąć do góry kciuk i... czekać. Ktoś na pewno w końcu się zatrzyma.

Taxi w Serocku

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nam nie odpowiada, transport taksówką to definitywnie najszybsze i najbardziej luksusowa forma podróżowania.

W Serocku istnieje wiele firm taksówkarskich, z których każda spełnia najwyższe standardy jakości transportu osób i mienia. Firmy te różnią się jednak cenowo i nie każda z nich oferuje transport 24h/7 dlatego polecana przez nas taksówka to Taxi Serock. Firma ta obsługuje zarówno klientów indywidualnych jak i biznesowych, ma niskie konkurencyjne ceny, umożliwia nie tylko transport osób i mienia, ale także dowozi zakupy na telefon i wykonuje inne usługi. Taksówką z Serocka do Warszawy dostać się można za relatywnie niwielkie pieniądze, a wygodna oraz komfort jest w porównaniu z podróżowaniem komunikacją publiczną o wiele, wiele większy.